Ik ben niet boos, ik ben teleurgesteld en niet zo’n klein beetje ook! Al drie wedstijden lang laten wij ons de kaas van het brood eten op een kinderlijke manier. Na de eerste wedstrijd tegen Sportlust had je nog zoiets van: Nou, dat kan gebeuren! De tweede wedstrijd, die tegen TEC, dan zit de schrik er al wel in binnen zeven minuten. En nu deze wedstrijd, die tegen mede-laagvlieger en promovendus HVV Hollandia, een 5-5 eindstand. Werkelijk te gek voor woorden! En toch wordt er van mij verwacht dat ik er weer wat woorden aan vuil maak. ELF DOELPUNTEN TEGEN IN DRIE WEDSTRIJDEN!! Wij scoren gemiddeld drie goals per wedstrijd en nog is dat niet genoeg om weg te geraken van de onderste plekken. Laat dat even op je inwerken….. we zijn toch niet de eerste de beste no-no in deze competitie? Ik had me dit zo anders voorgesteld met deze selectie en technische staf. Oh…en dat we best nog wel wat geblesseerden hebben vind ik een drogreden. Zelfs met onze bank (die ook wordt bemand door heren uit de O-23) had dit beter gemoeten! Maar goed, ik constateer slechts en het is aan mannen die ervoor worden betaald om dit zo spoedig mogelijk op te lossen. En hoe kunnen Joram Hendriks en consorten dit beter doen dan as. zaterdag tegen DVS’33?! De vorige club van Joram. Een wedstrijd die zich afspeelt in de diepste krochten van de Derde Divisie A. Ook zij zijn niet best begonnen aan deze competitie, zelfs nog slechter dan onze mannen. Ja dat kan blijkbaar. In Ermelo zullen de revanchegevoelens heel erg aanwezig zijn na hun zwakke start. En richting hun voormalige trainer willen ze ook wel wat laten zien. Reken er maar op dat zij erop gaan klappen volgende week. DUS WEES GEWAARSCHUWD! WIJ ZULLEN HONDERDENTIEN PROCENT MOETEN GEVEN en geen procentje minder.
De eerste tien minuten waren helemaal niet slecht van de Nijkerkers. In deze tien minuten zagen we al drie grote mogelijkheden voor onze mannen om de score te openen. Twee keer via Thomas Buitink en een keer via Luciano Slagveer. Net voordat het kwartier was verstreken kregen de Nijkerkers een discutabele penalty tegen wegens hands binnen de zestien. Was dit echt binnen of net buiten? Maar goed, daar moeten we niet te lang over janken, discutabele beslissingen horen nu eenmaal thuis in deze sport, soms zit het mee en soms zit het tegen. De pingel werd gegeven en de 0-1 telde! Erg lang mochten onze gasten niet genieten van hun voorsprong, het was Tim Pieters die in de zeventiende minuut héél bekeken een balletje langs de keeper van onze gasten schoot 1-1.
Dan denk je dat onze mannen de boel wel weer even oppakken en de plooien gaan gladstrijken. Maar hé, niets van dat alles. Zes minuten na de heerlijke treffer van Tim lag de bal alweer achter Ischa Bouwman 1-2.
De oranjehemden waren geschrokken en probeerden het tij te keren maar in plaats daarvan werd het niet echt beter en liepen zij tegen meerder gele kaarten op. Handen en voeten hadden de Spartanen nodig om de tegenstander af te stoppen. Ik moet eerlijk zeggen dat het er helemaal niet slecht uit zag wat Hollandia liet zien. Maar of dat nu hun verdienste was of onze zwakheid laat ik even in het midden. Met nog negen minuten van de eerste helft op de klok schoof Jesper van Dalen toch de gelijkmaker binnen 2-2. Twee minuten voor het einde kwamen de Nijkerkse heren met de schrik vrij en net voor de rust lag de bal toch weer tegen onze touwen, het leek wel Comedy Capers op de Ebbenhorst. Zelden op deze manier getuige geweest van zoveel gepruts bij onze mannen 2-3.
Ik hoop dat het enorm heeft gedonderd in de kleedkamer van onze oranjehemden. Dat men elkaar even goed heeft aangesproken op de tekortkomingen. Fedor Venema bleef na de thee in de kleedkamer achter en zijn vervanger was Victor van der Linde. Thomas Buitink was helemaal los, binnen twaalf minuten had hij er drie inliggen, de ene nog fraaier dan de andere 5-3.
In de eerste helft dacht ik na de 1-1 al dat we dit varkentje wel even zouden wassen, nu met twee goals in ons voordeel was ik er stellig van overtuigd dat we nu gingen uitlopen en misschien wel een monsterscore op het bord konden krijgen. We zouden wel even laten zien dat de vorige twee wedstrijden gewoon “vergissinkjes” waren. Weer kwam ik bedrogen uit! In de vierenzestigste minuut moest Ischa Bouwman weer vissen 5-4. Dan gaan je nekharen alweer overeind staan en voel je de spanning voor weer een zeperd al opborrelen. Die tegengoals vallen zo makkelijk! En weer in de blessuretijd valt dan alsnog de gelijkmaker 5-5, wint Hollandia 1 punt en VERLIEST SPARTA ER NOG EENS TWEE! Treurnis alom op de Ebbenhorst en dit moet geen gewoonte gaan worden.
Zoals eerder gememoreerd, volgende week wacht ons DVS’33, een tegenstander waar we het in onze goede doen al niet zo makkelijk tegen hebben. Dat wordt een beste uitdaging in Ermelo maar nog meer tegenslag kunnen we ons gewoonweg niet meer veroorloven.
We moeten onszelf oprichten en er vol inkleunen! RIGOREUS VERDEDIGEN MAAR WEL MET HET KOPPIE ERBIJ. Blijf alsjeblieft alert in de blessuretijd.
Wissels Sparta Nijkerk
46. Victor van der Linde erop voor Fedor Venema.
63. Wimilio Vink erop voor Jesper van Dalen.
81. Leonidas Tam erop voor Thomas Buitink.
81. Stephan Bakker erop voor Tim Pieters.