Gerard Kok.
Eigenlijk had ik gedacht om slechts een paar regels te wijden aan de oefenwedstrijd van dinsdagavond maar na de wedstrijd te hebben gezien kan ik het onmogelijk afdoen met een klein verslag. Dat verdienen de spelers van Sparta Nijkerk 1 en de supporters niet. Ik zou eenieder tekort doen. Mag mezelf er niet te makkelijk vanaf maken, dat hebben de spelers van het eerste nl. ook niet gedaan!
Op overtuigende wijze heeft Sparta Nijkerk dinsdagavond IJsselmeervogels aan de kant geschoven. Met bij vlagen magistraal voetbal heeft Bert van Hunenstijn laten zien dat zijn mannen terdege kunnen voetballen. De ene aanval was nog mooier dan de andere. En hé, die Vogels zijn toch geen koekenbakkers hè! De uiteindelijke uitslag van 3-5 was geflatteerd, een 1-7 had veel beter bij de wedstrijd gepast. Was het nu zo dat de Rooien de Heurders hebben onderschat of namen de Nijkerkers dit doordeweekse potje gewoon wat serieuzer? Ik kan mij niet voorstellen dat na de Vogels na twee verliespartijen in de competitie het deze avond niet serieus zouden oppakken, dat kan het niet zijn geweest. De Nijkerkse heren hebben het dus eigenlijk fantastisch gedaan. Petje af, vooral na de wedstrijd tegen Genemuiden. De oranjezwarten hebben de handschoen opgepakt en moeten dat doorzetten naar aankomende zaterdag als voormalig tweede divisionist ADO’20 uit Heemstede op bezoek komt.
Al in de achtste minuut had het fel spelende oranje keurkorps op voorsprong kunnen staan, de inzet van Tyrone Fonville ging net over de goal van Dennis Barendsen. Twee minuten later was het wel raak Ivenzo Comvalius brak de score open met een geweldig afstandsschot wat heerlijk de linkerbovenhoek opzocht 0-1. De Rooien gaven meteen wat gas bij en creëerden wat druk op de goal van Jim Mulder, de Nijkerkse verdediging moest capituleren en de 1-1 door Thomas Beekman was een feit. In de eenentwintigste minuut een fraaie voorzet van Jesse Buitenhuis hard voor de goal langs maar Tyrone Fonville kwam een teenlengte tekort. Net nadat het eerste halfuur was verstreken schoot Kiyjano Hugo op de goal, was niet eens echt hard maar Dennis Barendsen grabbelde geweldig mis en zo werd het 1-2. Maar net zoals in het begin van de tweede helft mochten de Nijkerkers er ook nu weer niet lang van genieten. Binnen een paar tellen bracht Max van Hees de stand weer in balans met een vreemde hoge “lob” kopbal waar Jim Mulder niet meer bij kon 2-2.
Bij het begin van de tweede helft wisselde Bert van Hunenstijn twee keer. Keeper Jim Mulder werd vervangen door Sem van Steenis en Demian van Selm mocht naar de kant voor Thomas van Dijk. Veel veranderde dat niet aan het spelbeeld, de Nijkerkers gingen lekker door waar ze mee bezig waren. Al na vier minuten spelen was het Tim Pieters die een heerlijk nonchalant afgemeten voorzet op het hoofd van Roy Bakkenes plaatste 2-3. Dan hoop je dat de Nijkerkers het niet weer binnen een paar tellen weg zouden geven. Het tegengestelde gebeurde de hernieuwde voorsprong was opmaat voor nog meer moois van Niekarkse kant. Jesse Buitenhuis tot twee keer toe alleen op de keeper af maar die dekselse Barendsen lag twee keer in de weg. In de vijfenvijftigste minuut een pegel van de Vogels op de lat boven Sem van Steenis. In dezelfde minuut weer een briljante aanval van de oranjezwarten, aanval via Tyrone op Roy 2-4. Daarop volgden nogal wat kansen die er van Barendsen ook weer niet in mochten, kansen van Tyrone en Jason Sumter. Kort hierop werd er een kopbal van Kiyjano van de lijn gehaald door een verdediger. Hierna werd er bij de Nijkerkers maar liefst vijf keer gewisseld en dat komt het kijkspel vaak niet ten goede. Gelukkig duurde dat niet lang aan de Nijkerkse kant en werd het goede spel weer in gang gezet. Tien minuten voor het einde van de wedstrijd spatte de bal weer uiteen op de lat boven Sem en in de omschakeling kon Omar el Ghazouani opstomen om de 2-5 binnen te schuiven. In de blessuretijd maakten de mannen van Raymond Bronkhorst er nog 3-5 van via Azzeddine Dkidak, dit om de nederlaag voor hen iets dragelijker te maken. Maar zoals eerder gesteld deed deze uitslag de wedstrijd geen recht!
Zaterdag gaan we zien of de Nijkerkers dit kunnen doortrekken. ADO’20 komt net uit de tweede divisie gekukeld terwijl de Vogels er net zijn in gekukeld. Je zou dus kunnen stellen dat de tegenstanders deze week min of meer gelijkwaardig zijn. Als Sparta Nijkerk dan nog wat meer kansen benut, kunnen we ons opmaken voor een heel fraai partijtje zaterdagmiddag.
Wissels Sparta Nijkerk:
32. Tim Pieters erop voor Ivenzo Comvalius.
46. Sem van Steenis erop voor Jim Mulder.
46. Thomas van Dijk erop voor Demian van Selm.
62. Sam Krant erop voor Janic Makizodila.
62. Christos Ibrahim erop voor Jesse Buitenhuis.
70. Omar el Ghazouani erop voor Jason Sumter.
70. Victor van der Linde erop voor Roy Bakkenes.
70. Pieter Veenstra erop voor Tyrone Fonville.
70. Raymond Huizing erop voor Kiyjano Hugo.
70. Demian van Selm erop voor Eja Dakriet.