Gerard Kok.
Tsja, wat moeten we hier nu weer mee? De spreekwoordelijke hoek waar de klappen is weer de plek waar we ons bevinden. Die hoek hebben we misschien zelf wel opgezocht, blijkbaar zijn we zo masochistisch dat we ons daar thuis voelen, het overkomt ons namelijk keer op keer. De indehoekvallendeklappenhoek en Sparta Nijkerk, ze zijn bijna een twee-eenheid.
Zaterdag mochten onze mannen aantreden tegen de v.v. Staphorst van Richard Karrenbelt. De Ebbenhorst was gehuld in een stralend zonnetje met daaroverheen een sausje van net iets te veel koude bries. Ook supporter John Bink had zich uitgedost in een meer dan prachtig ensemble als ware hij gekleed door niet de eerste de beste couturier. Maar dit geheel terzijde. De wedstrijd werd verloren door onze mannen met 1-2, de vijfde opeenvolgende verliespot in successie. Het record van vorig jaar nadert met rasse schreden. Waren onze mannen dan zo slecht? Ik vond dat het wel meeviel, onze mannen leverden meer strijd dan vorige week, dat vond ik al winst. Maar die vermaledijde hoek waar we in zitten maakt het ook allemaal niet zo fraai. Als je toch die twee grote kansen in het begin van de tweede helft……….

Ook deze week moest Sparta Nijkerk 1 een beroep doen op de O23-1. Linnenbank, Bakker en Boulaasal waren toegevoegd aan de selectie. Eerstgenoemde startte in de basis.

De Nijkerkers begonnen best wel voortvarend aan de wedstijd en al in de zevende minuut had Pieter Veenstra de score kunnen openen maar zijn hoek werd een bijna uitzichtloze, nog knap hoe hij de bal net naast de goal wist te krijgen. Acht minuten later lag de bal achter Ischa Bouwman, niet geheel volgens de verhouding maar de 0-1 stond, Daimen Schra was de doelpuntenmaker. In de vierentwintigste minuut had Patrick Vroegh de kans op de gelijkmaker, hij haalde verwoestend uit met een heupschot maar de vuisten van Stan Meekhof hielden Patrick van het scoren af. Twee minuten later kreeg Tim Pieters een enorme kans maar de bal kwam niet helemaal goed op z’n hoofd, dus kopte hij over. Dan met nog vier minuten op de klok kregen de Nijkerkers toch waar ze recht op hadden, de gelijkmaker 1-1. Het was Pieter Veenstra die ‘m maakte.

De tweede helft begon met twee enorme kansen voor onze oranjezwarten. De eerste was van Patrick Vroegh en de tweede van Pieter Veenstra, voor beiden scheelde het maar centimeters. Na een uur voetbal kreeg Tyrone de bal toegespeeld maar ook hij wist Meekhof het leven van deze middag niet zuur te maken. Het spel van Sparta was beter dan van Staphorst op dit moment maar dan loop je via een uitval van de Overijsselse heren toch weer tegen een achterstand op 1-2 door Jankovic. Dan kan dat op dat moment wel onverdiend zijn maar de goals tellen toch! Hierna kregen zowel de Nijkerkers als ook de gasten uit Staphorst nog wel kansen op meer met zelfs nog een bal op de paal voor Staphorst maar het bleef bij de 1-2.

De wedstrijd werd geleid door Sander de Brito Roque, die ook deze klus weer vakkundig klaarde. Sander, het was goed je als scheidsrechter te hebben gekend. Je was en bent nog één van de beste op dit niveau, misschien wel de beste! Ik kan mij niet herinneren ooit iets negatiefs over jou te hebben moeten schrijven. Het ga je goed straks, heel veel succes gewenst met alles wat er op je pad komt.
Volgende week moeten we uit naar Urk, eens zien wat dat wordt!
Wissels Sparta Nijkerk:
68. Redouan Boulaasal erop voor Roy Bakkenes.
77. Mo Fadiga erop voor Colin Linnenbank.
77. Jason Sumter erop voor Tim Pieters.
80. Christos Ibrahim erop voor Omar el Ghazouani.
80. Stephan Bakker erop voor Pieter Veenstra.
Foto’s van Arjen Gerritsma.
